Fredag d. 3. juli kl. 20.30
Henning Stærk & Baskery. Dobbeltkoncert

 
6. Juli menu kan tilkøbes

Lørdag d. 4. juli kl. 15.30 - 24
6. Juli Jazz- og Blues Festival

 
Søndag d. 5. juli kl. 17 - 24
6. Juli Jazz- og Bluesfestival

 
Mandag d. 6. juli kl. 12.30 - 02
6. Juli jazz- & blues festival

 
Lørdag d. 22. august kl. 12
Frokostjazz: Neanders Jazzband

 
Mandag d. 24. august kl. 19
Monday Night Bigband m. Søren Okholm

 
Jazz i Trekanten
Onsdag d. 26. august 
Outlandish/Asylcentret

 
Open air på Asylcentret

Torsdag d. 27. august kl. 20
Anders Blichfeldt & Jacob Fischer Quartet

 

Fredag d. 28. august kl. 18.30
Fredericia Rock/Landsoldatpladsen

 
BLACK INCOME - TAINTED LADY - ELECTRIC GUITARS
Fredag d. 4. september kl. 20
Pigeons Testflight

 
Franske sanage i ny opsætning
Lørdag d. 5. september kl. 21
I Said I Love - vinder af Quasar Rock 2015

 

Lørdag d. 5. september kl. 12
Frokostjazz: Majken & Fjeldtetten

 

Onsdag d. 9. september kl. 19
Pakhustrik - strikkecafe

 
Fredag d. 11. september kl. 21
Robert Johnson Tribute

 

Lørdag d. 12. september kl. 21
Maggie Björklund

 

Onsdag d. 16. september kl. 20
Standup: Anders Fjelsted, Dan Andersen og Torben Chris

 

Fredag d. 18. september kl. 21
Syreregn

 

Lørdag d. 19. september kl. 21
D/Troit

 
Dansk soul anno 2015

Lørdag d. 19. september kl. 12
Frokostjazz: Stars of British Jazz (UK)

 

Søndag d. 20. september kl. 20
Oscar Danielson (SE). Supp: Ida Wenøe

 

Torsdag d. 24. september kl. 20
Blå Mandag Jazzband

 
Jazz & Ost

Fredag d. 25. september kl. 21
Jeff Jensen Band (US)

 

Fredag d. 25. september kl. 15
Cafe Blues Corner

 
Lørdag d. 26. september kl. 19.30
Høstbal

 
Søndag d. 27. september kl. 20
Donnie Munro Trio(GB)

 
The voice of Runrig!

Torsdag d. 1. oktober kl. 20
Hudna

 

Fredag d. 2. oktober kl. 21
Esben Just Trio

 
Peace, love and rock'n roll

Lørdag d. 3. oktober kl. 21
Bo Evers

 

Lørdag d. 3. oktober kl. 12
Frokostjazz: All Time Jazzband

 

Søndag d. 4. oktober kl. 20
Maurice Dickson & Catherine Ashcroft (IR)

 

Onsdag d. 7. oktober kl. 20
Stand Up Comedy: Christian Fuhlendorff og Jesper Juhl

 

Torsdag d. 8. oktober kl. 20
American Night. Feat. Eric Martin, Dana Fuchs og Jimmy James

 
FEAT. ERIC MARTIN, DANA FUCHS OG JIMMY JAMES

Fredag d. 9. oktober kl. 21
Littlefish & The Boy That Got Away

 
Dobbeltkoncert

Lørdag d. 10. oktober kl. 21
Gregersen

 

Søndag d. 11. oktober kl. 20
Tim Lothar & Peter Modos (HUN)

 
Cafekoncert

Onsdag d. 14. oktober kl. 19
Pakhustrik - strikkecafe

 
Torsdag d. 15. oktober kl. 20
Tommy Tutone Duo (US)

 

Fredag d. 16. oktober kl. 21
Triggerbone

 

Lørdag d. 17. oktober kl. 12
Frokostjazz: Danish Hot Stompers

 

Torsdag d. 22. oktober kl. 20
En Hyldest til Svend Asmussen/ Mads Tolling Quartet - feat. Jacob Fischer

 
Svend Asmussen fylder 100 år

Fredag d. 23. oktober kl. 21
Chris Minh Doky & New Nordic Jazz

 
Chris Minh Doky med sit første studie album i 10 år!

Lørdag d. 24. oktober kl. 21
Morten Remar m. band

 
Frontmanden fra Back to Back

Torsdag d. 29. oktober kl. 20
Cæcilie Norby & Lars Danielsson

 
STOR MUSIK I DUO FORMAT

Fredag d. 30. oktober kl. 15
Cafe Blues Corner

 
Fredag d. 30. oktober kl. 21
Mojo Makers

 

Lørdag d. 31. oktober kl. 21
Tue West og Mikkel Ploug Kvintet

 

Lørdag d. 31. oktober kl. 12
Frokostjazz: Burgundia Jazzband

 

Lørdag d. 31. oktober kl. 11-15
Musik- og plademesse

 
Søndag d. 1. november kl. 20
Oysterband (GB)

 

Fredag d. 6. november kl. 19
Ruben Søltoft one man show: Mit Hoved

 
Lørdag d. 7. november kl. 21
The White Album

 

Søndag d. 8. november kl. 20
Signe Svendsen m. band

 

Onsdag d. 11. november kl. 19
Pakhustrik - strikkecafe

 
Fredag d. 13. november kl. 21
Chasing Grace

 
Dansk amerikana/singersong-writer/countryband

Lørdag d. 14. november kl. 21
Sinne Eeg Group

 
Dansk jazzsangerinde af højeste karat!

Lørdag d. 14. november kl. 12
Frokostjazz: River Band

 
Søndag d. 15. november kl. 20
Wolfstone (SCO)

 
Celtic folk-rock!

Torsdag d. 19. november kl. 20
Itamar Borochov Quartet

 

Fredag d. 20. november kl. 21
Nive Nielsen & The Deer Children

 
Nordatlantisk folk pop

Lørdag d. 21. november kl. 20
Steffen Jungersen & The Younger Sons

 
Rock & Røverhistorier
Onsdag d. 25. november kl. 20
Stand Up Comedy: Thomas Hartman, Jacob Wilson og Anders Grau

 

Fredag d. 27. november kl. 15
Cafe Blues Corner

 
Lørdag d. 28. november kl. 12
Frokostjazz: Bernadotte Swingers

 
Torsdag d. 10. december kl. 21
Lord Siva & Danni Toma/Ungdommenhus

 

Fredag d. 18. december kl. 20
Ivan Pedersen: Julekoncert med mere

 

Torsdag d. 4. februar kl. 20
Patrick Dorgan

 

 
NYT KUNSTTRYK SÆLGES
Til fordel for talentprisen Det Bruunske Legat sælger vi nu 200 stk. kunsttryk af Alexei Svetlovs kunstværk "Flyvende Bruunske Pakhus", nummererede og signerede. Se mere her
 
 
Mad & Musik
Vi samarbejder med flere restauranter og cafeer i Fredericia, således, at du har mulighed for at kombinere din koncertoplevelse med en middag.
Det gælder Cafe Rustik i Jyllandsgade, Cafe 47 i Jyllandsgade samt Cafe D. 7. Himmel i Gothersgade (sidstnævnte kun til fredagskoncerterne.)

Du kan klikke dig igennem når du bestiller din koncertbillet på bruunskepakhus.billetten.dk.
 
 
Email


Navn


Postnummer/by